כנרת זהר להב
מאמרים

הרצאות בהיסטוריה

חזרה למאמרים

הרצאות בהיסטוריה – לדעת מה היה, להבין מה יהיה

הרצאות בהיסטוריה הפכו מבוקשות בקהלים שונים. עם הקהלים הללו ניתן למנות ארגוני גימלאים שונים. בנוסף לאלה ישנם מתעניינים המגיעים לחוגי העשרה שונים באוניברסיטאות, במכללות וברשויות המקומיות המארגנות אותם לקהלים שונים.

במרבית המקרים מי שמעביר הרצאות היסטוריות הם מומחים בתחומי ידע שונים, אנשי אקדמיה או אנשי צבא לשעבר. עם תחומי הידע המבוקשים בתחום ניתן למנות היסטוריה צבאית, פוליטית, חברתית או היסטוריה טכנולוגית. תחום זה נחשב עד לפני כשני עשורים תחום רדום יחסית שהיה נחלתם של מתי מעט. בשנים האחרונות קנתה לה שביתה ההכרה שהכרת ההיסטוריה היא המפתח למציאת פתרונות ראויים למגוון רחב של בעיות. זאת הסיבה לכל שנוצר ביקוש גובר והולך לשמיעת הרצאות בהיסטוריה.

לאחר קריאת העיתונות היומית, מתחוור לנו שההיסטוריה משחזרת את עצמה פעם אחר פעם. מתוך הבנת תהליכים היסטוריים של העבר – ניתן, אולי, להבין תהליכים שמשפיעים על חיינו היום. ייתכן ונוכל אף למנוע אסונות שעתידים לבוא. ההתפתחויות בתחום הטכנולוגיה קידמו את תולדות האנושות: פיתוח כלים, המהפכה החקלאית בעולם העתיק הובילה לעיור ועיצב את העולם בו אנו חיים היום. המצאת המחרשה, הגלגל, פיתוחים בתחום חרשות המתכת, רפואה ומדעים.

מסיבה זו אנו ממליצים לפנות לאתר של המרצה כנרת זוהר-להב, מרצה מומחית לתולדות האומנות, ארכאולוגיה, היסטוריה  ועיצוב. באתר של כנרת תמצאו מבחר מרתק של הרצאות בהיסטוריה שיאפשרו "גלישה" נוחה, אחורנית בזמן, להבנת אירועים מרתקים שעיצבו את תרבות המערב.

 

קרא עוד:

הרצאות מרתקות

ערבי גיבוש

כל הזכויות שמורות לכנרת להב 2013 © הרצאות