כנרת זהר להב
מאמרים

הרצאות לבתי אבות

חזרה למאמרים

הרצאות לבתי אבות – בילוי זמן איכותי לבני הגיל השלישי

הרצאות לבתי אבות מאפשרות לחוסים בהם להעשיר את הידע שלהם בתחומים המעניינים אותם ולבלות את הזמן הפנוי העומד לרשותם בנעימים. המושג "בית אבות" שינה את פניו בעשורים האחרונים. אם בעבר היה בית האבות מקום משמים ומשעמם למדיי, הרי שנכון להיום יש מספר גדל והולך של מוסדות כאלה המעניקים שירות איכותה לחוסים בהם, עד לרמה של 5 כוכבים. השירות כולל גם הרצאות לבתי אבות. אלה מאפשרות למאזינים לאמץ את מוחם ולהמשיך להיות חלק מהקהילה.

השינויים הללו נובעים מהשינוי הכללי בתפיסת הזקנה. העלייה בתוחלת החיים ובאיכות שלהם גרמה לכך שהתקופה שלאחר היציאה לגמלאות נתפסת הן בקרב כלל האוכלוסייה והן בקרב הגמלאים כתקופה איכותית המאפשרת להם ליהנות מפרי עמלם. מי שיכול עובר להתגורר בדיור מוגן, שחלק מהשירותים שהוא מציע הוא הרצאות לבתי אבות.

כיון שכך, נדרשים המרצים המגיעים להעניק הרצאות לבתי אבות להיות לא רק בקיאים בתחומם, אלא גם להיות מסוגלים להעביר את החומר בצורה ברורה, מסודרת וקליטה. עבור המאזינים מדובר הזמן איכות. עבור המרצים זוהי הזדמנות מצוינת לחדד את כישורי ההוראה שלהם ולעמוד בפני קהל בוגר ומפרגן המעוניין בידע לשמו. הרצאות לבתי אבות תורמות, אם כן, לשני הצדדים במידה שווה.

כנרת זוהר להב היא מרצה המופיעה תדיר במסגרת בתי דיור מוגן איכותיים כגון: משען, אחוזת בית, מגדלי הים התיכון, פרוטיאה, בית גיל פז, ורה סלומונס ועוד נמנים על קהל לקוחותיה, אליהם היא שבה שנה אחר שנה עם מגוון הרצאות מעודכן ומתחדש.

כנרת זוהר-להב מרצה מנוסה בתחום החינוך הבלתי פורמלי. ניסיונה הרב של כנרת זוהר-להב הכשירה להרצות בפני קהלים המונים עד 400 איש.

כנרת זוהר-להב בורכה במקצועיות, חן וחוש הומור ההופכים את הרצאותיה לחוויה מהנה ומעשירה ביותר.

 

קרא עוד:

ערבי גיבוש

הרצאות חוויתיות

כל הזכויות שמורות לכנרת להב 2013 © הרצאות