כנרת זהר להב
מאמרים

הרצאות לגימלאים

חזרה למאמרים

הרצאות לגימלאים – העשרה ואיכות חיים

הרצאות לגימלאים הן דרך מצוינת לבלות את הזמן ולהפוך את התקופה שהגיעה אחרי שנות עבודה מרובות לאיכותית ומעשירה. כבר לפני כמה עשורים התבררה עובדה מעניינת – תקופת הפנסיה איננה מה שהייתה בעבר – קרי מנוחה תוך המתנה לבלתי נמנע.

במקום זאת הפכו הפנסיונרים לקבוצת אוכלוסיה פעילה, המנסה באופן עקבי לשפר את איכות החיים ולמלא אותם בתוכן מעשיר ואיכותי. אחת הדרכים לבילוי זמן איכות היא השתתפות בסוגים שונים של הרצאות לגימלאים.

העלייה באיכות החיים והבריאות הטובה יחסית שבה מצויים מרבית היוצאים לפנסיה גורמות לכך שחלק ניכר מהם רואה בתקופה שלאחר סיום הקריירה המקצועית הזדמנות לשינויים. עבורם זוהי תקופה לא פחות פורייה ממה שהיתה בעבורם התקופה שבה עבדו בפועל. לא אחת החליטו פנסיונרים שלא להסתפק בשמיעת הרצאות לגימלאים ופצחו בקריירה נוספת, בשיווק, בהתנדבות או בתחומים אחרים.
 

הרצאות לגימלאים – הגשמה והעשרה אישית

הרצאות לגימלאים ניתן למצוא במגוון רחב של תחומים. מבט קצר בתכניות של הגופים השונים העוסקים בתחום מגלה כי ההרצאות אינן ממוקדות בתחום אחד אלא מתפרסות על פני תחומים שונים. בעבור הפנסיונרים זוהי הזדמנות יוצאת מן הכלל להעמיק את הידע בתחומים שעניינו אותם כל חייהם, אבל טרדות היום וקשיי הפרנסה מנעו מהם את האפשרות להתעמק בהם. ניתן למצוא הרצאות בנושא אמנות, פסיכולוגיה, היסטוריה, אקטואליה, סוגיות במוסר, מקרא ויהדות ועוד.

כנרת זוהר-להב היא מרצה מדופלמת לתולדות האומנות, ארכאולוגיה, עיצוב וצילום.
מזה ארבע שנים היא פועלת כמרצה עצמאית במגוון של מסגרות ומוסדות שייחדו תכניות תרבות והעשרה לגמלאים:

"הדר" – נתניה, מכללות המועצות האזוריות כגון אלו של: חוף השרון, דרום השרון, לב השרון, ברנר, באר טוביה, גזר, עמק חפר, אופק- אשדוד ובני שמעון.
מוסדות פרטיים וציבוריים מארגנים קתדרות לקהל הגמלאים שלהם כגון: בזק, צוות, ההסתדרות, משרד החינוך, בתי חולים, קופות החולים ובנקים.

כנרת זוהר-להב מרצה קבועה גם במסגרת מועדוני גמלאים שמפעילים פעילות קתדרה בערים:
רמת אפעל, יהוד, אזור, כפר סבא, ראשון לציון, גבעתיים, רמת גן, הרצליה, תל-אביב, אור יהודה ועוד.

לבתי דיור מוגן איכותיים בהם מצויים גימלאים כנרת זוהר-להב הוזמנה ועל לקוחותיה נמנים: משען, אחוזת בית, מגדלי הים התיכון, פרוטיאה, בית גיל פז, ורה סלומונס ועוד נמנים על קהל לקוחותיה, אליהם היא שבה שנה אחר שנה עם מגוון הרצאות מעודכן ומתחדש.
כנרת זוהר-להב מרצה מנוסה בתחום החינוך הבלתי פורמלי. ניסיונה הרב של כנרת זוהר-להב הכשירה להרצות בפני קהלים המונים עד 400 איש.

כנרת זוהר-להב בורכה במקצועיות, חן וחוש הומור ההופכים את הרצאותיה לחוויה מהנה ומעשירה ביותר. לעוד המלצות על הרצאות לחצו פה
 

קרא עוד:
הרצאות לארגונים
מרצה לחוג בית

כל הזכויות שמורות לכנרת להב 2013 © הרצאות