כנרת זהר להב
מאמרים

הרצאות לקתדראות

חזרה למאמרים

הרצאות לקתדראות – סיוע למעוניינים להרבות דעת

הרצאות לקתדראות הן הרצאות הניתנות על ידי מומחים לדבר באוניברסיטאות עממיות או במרכזים שונים המעניקים השכלה ודעת ברמה אקדמית, אבל לא בהכרח במטרה לקבל הסמכה אקדמית. הרצאות עבור קתדראות שונות ניתנות גם לארגונים, רשויות מקומיות ומועצות הפועלות למתן מענה למעוניינים להעשיר את עולמם הרוחני בשעות הפנאי.

הרצאות עבור קתדרות ניתנות על ידי מומחים שונים, כל אחד בתחומו.

מאפיין חשוב של הרצאות לקתדראות הוא העניין הרב שהן מעוררות בקרב המאזינים. כיון שהבחירה בהן על ידי המאזינים היא וולונטרית, הרי שמפגש פרונטאלי כזה, אם הוא איננו מעורר עניין, לא יזכה להיענות מצד המאזינים. מכאן שרק מרצים המסוגלים לזכות בתשומת לב המאזינים לאורך ההרצאה כולה יכולים להעניק הרצאות לקתדראות. המרצים הללו צריכים לערוך את חומר ההרצאה בצורה כזאת שהמאזינים יגיעו אליהן בעניין מתמיד.

גוף, מקום עבודה או רשות מקומית המעוניינים להעניק לעובדים או לתושבים אפשרות להעשרת ידי ובילוי זמן איכות מהנה, מתקשרים בדרך כלל עם מרצים בודדים או עם גופים אחרים המסוגלים לשלוח מרצים מעניינים בתחומים נבחרים. רכז או רכזת התרבות של הגוף המזמין חייבת לוודא שהמרצה הנבחר לא רק מכיר היטב את התחום שבו הוא עוסק, אלא גם מסוגל להעביר את החומר בצורה מעניינת ומושכת לב.

כנרת זוהר-להב מרצה במסגרת קתדרות ומכללות אזוריות כגון:

"הדר" – נתניה, מכללות המועצות האזוריות כגון אלו של: חוף השרון, דרום השרון, לב השרון, ברנר, באר טוביה, גזר, עמק חפר, אופק - אשדוד ובני שמעון.

מוסדות פרטיים וציבוריים מארגנים קתדרות לקהל הגמלאים שלהם כגון: בזק, צוות, ההסתדרות, משרד החינוך, בתי חולים, קופות החולים ובנקים.

כנרת זוהר-להב מרצה קבועה גם במסגרת מועדוני גמלאים שמפעילים פעילות קתדרה בערים: רמת אפעל, יהוד, אזור, כפר סבא, ראשון לציון, גבעתיים, רמת גן, הרצליה, תל-אביב, אור יהודה ועוד.

בתי דיור מוגן איכותיים כגון: משען, אחוזת בית, מגדלי הים התיכון, פרוטיאה, בית גיל פז, ורה סלומונס ועוד נמנים על קהל לקוחותיה, אליהם היא שבה שנה אחר שנה עם מגוון הרצאות לקתדראות מעודכן ומתחדש. כנרת זוהר-להב מרצה מנוסה בתחום החינוך הבלתי פורמלי. ניסיונה הרב של כנרת זוהר-להב הכשירה להרצות בפני קהלים המונים עד 400 איש.

 

קרא עוד:

הרצאות מרתקות

ערבי גיבוש

כל הזכויות שמורות לכנרת להב 2013 © הרצאות