כנרת זהר להב

מועדי הרצאות

סידרת הרצאות שנתית בבית תרבות רייזל, רחוב גאולה 12, כפר סבא.

חנייה חינם בחניון קניון "ערים" ברחוב ויצמן במרחק 7 דקות הליכה 

זו הזמנה להצטרף לעונת ההרצאות החדשה באומנות בחסות מועדון המורים הגמלאים בשרון לעונת 2018-2019       

עלות כניסה בודדת 30 ש"ח. כל הרצאה היא יחידת העשרה - להתראות !!!!    

"קונצ'רטו מספר 10  אודות יוצרים ויוצרות שהגדירו מחדש את גבולות עולם האומנויות "

1. לואיז בורז'ואה: "אני בעסקי הכאב" - מלאכת האומנות ושפת הדימויים שבנתה לייצוג עולמה הפנימי הם ביטוי חומרי לעיבוד זיכרונותיה וכאבה כאשה, אומנית ואם במאה העשרים. (10.10.2018)

2. תמרה דה למפיקה: "אינני מתעדת את המציאות אלא יוצרת אחת בצבע". סיפור חייה המרשים של תמרה מגולל את ההיסטוריה האירופאית על תהפוכותיה הרבות.  תמרה בראה שפה קובי סטית-ארוטית בו דמויותיה מתקיימות ביקום אחר, מנותק מהמציאות. היא למדה לשרוד ולהפוך את יצירותיה למוצר נחשק, כשבראה את עצמה פעם אחר פעם כ"עוף החול". (21.11.18)

3.  אליזבת (לי) מילר: דוגמנית על בארה"ב בשנות ה-20 שחלמה להיות מהעבר השני של המצלמה. לי פילסה את הדרך עבור נשים שבקשו לחיות את חייהן כאומניות, בדומה לגברים בתקופתן. היא תיעדה את מראות מלחמת העולם השנייה עבור הציבור האמריקאי בשעה שהתלוותה לכוחות בנות הברית במלחמתם נגד הנאצים. (26.12.18)

4. האמנית יאיוי קוּסָמה: "סיגליות בעלות פנים אנושיות החלו מדברות אליה וצורות של פרחים עטפו את החדר". תרגום החזיונות הללו לציורים הרגיע אותה, סיפרה. בראיונות אחרים הסבירה כיצד הייתה אמה אחראית לתחילת האובססיה שלה לנקודות הפולקה: "היא הייתה קנאית והכעס שלה היתרגם לאלימות כלפיי", סיפרה בראיון למגזין "W". "היא הייתה צובטת אותי חזק ומותירה סימני עיגולים על העור". קוסימה בחרה לנהל את הכאב ולהפוך אותו לאמצעי ביטוי ושפה ייחודית לעולמה הפנימי. (16.01.19)

5. דמיאן הירסט נחשב כבר שנים לילד הרע, מעורר המחלוקת והמוכשר של עולם האמנות המודרנית, או ליתר דיוק הפוסט מודרנית. הוא אלוף ביחסי ציבור והתקשורת מסקרת אותו באופן שמזכיר יותר כוכב רוק מאשר אמן חזותי. בהרצאה נכיר את דרך עבודתו (13.02.19)

6. לוסיאן פרויד - I want the paint to work as flesh does. – האומן הבריטי הבולט ביותר של זמננו ועטור אות מסדר ההצטיינות. עבודותיו זכו להכרה בשל ההשפעה הפסיכולוגית העמוקה הקיימת בהן. לעיתים תוך תחושת אי נוחות נוכח האופן בו מתבטא הקשר בין האמן למודל הציור. (27.03.19)

7. אריק פישל – נאו אקספרסיוניזם אמריקאי. החל משנות ה 70 פישל מציג מראות מהשוליים החברתיים. ההוויה שלנו בעולם איננה בטוחה או נצחית. חרדות מפני הבלתי ידוע אורבות בכל פינה. האומנות שלו היא בבואה למציאות של קיומנו. (10.04.19)

8. האם קיימות "ילדות רעות" בעולם האומנות? הרצאה שהיא מפגש עם כאלו שניסו ומנסות(22.05.19)

9. ביקור מדומיין במוזיאון החדש באלבמה Lynching Memorial  המשכתב מחדש בארץ שסועת גזענות את סיפור קורבנות השנאה.  (19.06.19)

10. מוזיאון לואי ויטון – סיור מוזיאון אמנות חדש בעיצוב פרנק גרי בפריז.

https://extra-academic.openu.ac.il/sites/ascolot/kinneret_glow_blade/lecturer/82ea4e4f-6e96-47de-bac9-7276b255652c.aspx

 

כל הזכויות שמורות לכנרת להב 2013 © הרצאות