כנרת זהר להב
מאמרים

מעגלי נשים

חזרה למאמרים

מעגלי נשים – המקום לנשים להיות עם עצמן, בשביל עצמן

מעגלי נשים הן אחת מצורת הבילוי המועדפת על נשים. המפגש ב"מעגל", מייצג למשתתפות בו מקום התכנסות בו ימצאו רוגע ושלמות. תרבויות המזרח הרחוק כמו גם אמנויות הלחימה שיצאו משם מתמקדים בתנועה מעגלית כסמל לשלמות. נשים גם בחרו לאמץ המעגל גם כסמל לאינטימיות נשית. בארץ, נשים בעיר ובכפר חברו בקהילות והקימו לעצמן מערך בו הן עוסקות בקידום מעמד האשה, במגוון רחב של הביטים בהנחיית וברוח המשרד לקידום מעמד האשה שליד משרד ראש הממשלה.

במקומות מפגש אלו ניתן למצוא נשים בשלבים שונים של חייהן: כאמהות לתינוקות, נשים בעלות משפחה גמלאיות. נשים אלו מתכנסות יחדיו בכדי ליהנות ממסגרת בלתי פורמלית לפעילות חברתית - קהילתית – תרבות, המכונה "מעגלי נשים". מפגשים אלו משמשים לנשים מקום לפנאי בו הן עוסקות במגוון פעילויות כגון שמיעת הרצאות העשרה, השתתפות בהרצאות מגופים העוסקים בתעסוקת נשים וכן שמיעת עצות בתחום ניהול הבית, בריאות ויופי.

המרצה, כנרת זוהר- להב, מציעה לפלח שוק זה מגוון של הרצאות העוסקות בנושאים הקרובים  לליבן של נשים. טווח הנושאים הוא נרחב, החל מהרצאות בסגנון תכוניות "דוקו"  הסוקרות את חייהן ופועלן של נשים יוצאות דופן בהיסטוריה וכלה בהרצאות מתחום הארכאולוגיה המשתפות בסודות  עתיקים בנושא טיפוח ויופי, מזון ועיצוב.

המרצה כנרת זוהר-להב, היא "מפעל" של אשה אחת אשר מרצה גם במעגלי נשים. ברשותה למעלה מעשרים שנות הדרכה והוראה בתחום ההוראה הבלתי פורמלית. כנרת הדריכה במוזיאון ישראל ירושלים ובמוזיאון הארץ, תל-אביב. לאחר שנוכחה שהעתיד המקצועי שלה איננו מתקדם כפי שרצתה – היא בחרה להקים עסק. בשנת 2008 ובשיתוף עם בעלה, קמה חברת "להב העשרת ותכנון בע"מ".  כיום, כנרת חוקרת, משווקת ומרצה את הרצאותיה.

כנרת זוהר-להב היא מרצה מבוקשת במכללות וקתדרות אזוריות, מתנ"סים, מועדוני גמלאים וגמלאיות במגזר הציבורי והפרטי. הרצאותיה ניתנות גם בשפה האנגלית.

 

קרא עוד:

הרצאות נשים

ערבי גיבוש

כל הזכויות שמורות לכנרת להב 2013 © הרצאות